  • LXMG1643-12-64
LXMG1643-12-64
advertisement
Manufacturer No:
LXMG1643-12-64
Manufacturer:
Microsemi
HK JDW NO:
523-LXMG1643-12-64
Package:
Datasheet:
LXMG1643-12-64
Description:
MOD INVERTER CCFL QUAD 6W 12V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LXMG1643-12-64
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    8
  • Published
    2006
  • Series
    PanelMatch™
  • Size / Dimension
    7.40Lx1.65W x 0.32 H 187.96mmx41.91mmx8.13mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    CCFL and UV Lamps
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Output
    2000V
  • Voltage - Input
    10.8V~13.2V
  • Nominal Supply Current
    -300μA
  • Nominal Input Voltage
    12V
  • Dimming
    Yes
  • Height
    8.128mm
  • Length
    187.96mm
  • Width
    41.91mm