  • LXV200-012SW
LXV200-012SW
advertisement
Manufacturer No:
LXV200-012SW
Manufacturer:
Excelsys Technologies
HK JDW NO:
3415-LXV200-012SW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LXV200-012SW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Weight
    997.903214g
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -35°C
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, EN, cULus
  • Efficiency
    92 %
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Max Output Current
    14.6A
  • Power Dissipation-Max
    200W
  • Voltage - Output
    12V
  • Height
    39.878mm
  • Length
    226.06mm
  • Width
    67.564mm