  • LXV250-048SW
LXV250-048SW
advertisement
Manufacturer No:
LXV250-048SW
Manufacturer:
Excelsys Technologies
HK JDW NO:
3415-LXV250-048SW
Step5Bar-code shipping tag
LXV250-048SW
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Weight
    1.315418kg
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -35°C
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, EN, cULus
  • Efficiency
    93.5 %
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Max Output Current
    5.2A
  • Power Dissipation-Max
    250W
  • Voltage - Output
    48V
  • Height
    33.02mm
  • Length
    250.952mm
  • Width
    87.884mm