  • LXV300-012SW
LXV300-012SW
advertisement
Manufacturer No:
LXV300-012SW
Manufacturer:
Excelsys Technologies
HK JDW NO:
3415-LXV300-012SW
Step5Bar-code shipping tag
LXV300-012SW
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Weight
    1.542214kg
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -35°C
  • Approval Agency
    CE, EN, cULus
  • Efficiency
    92 %
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Max Output Current
    23.3A
  • Power Dissipation-Max
    300W
  • Voltage - Output
    12V
  • Height
    33.02mm
  • Length
    224.028mm
  • Width
    88.138mm