  • LXY35VB47RM6X11FT
LXY35VB47RM6X11FT
advertisement
Manufacturer No:
LXY35VB47RM6X11FT
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-LXY35VB47RM6X11FT
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
47μF Capacitor 20% 2.5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
LXY35VB47RM6X11FT
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Length
    11.5mm