  • LXY50VB821M16X25LL
LXY50VB821M16X25LL
advertisement
Manufacturer No:
LXY50VB821M16X25LL
HK JDW NO:
856-LXY50VB821M16X25LL
Description:
LXY 820μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.88A 0.630Dia 16.00mm -55°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
LXY50VB821M16X25LL
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    820μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    8000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.88A
  • Life (Hours)
    8000 hours
  • Impedance
    34mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.128A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.88A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.984 25.00mm