  • LZSA-500-3
LZSA-500-3
advertisement
Manufacturer No:
LZSA-500-3
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-LZSA-500-3
Package:
Datasheet:
LZSA-500-3
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 500W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LZSA-500-3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~71°C With Derating
  • Published
    2012
  • Series
    LZSA (500W)
  • Size / Dimension
    10.50Lx5.62W x 4.75 H 266.7mmx142.7mmx120.7mm
  • Feature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed, Conformal Coated
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power Rating
    504W
  • Max Power Dissipation
    500W
  • Depth
    120.65mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    21A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC
  • Output Current
    21A
  • Output Power
    504W
  • Min Input Voltage
    85V
  • Max Input Voltage
    265V
  • Current - Output 1
    21A
  • Max Output Power
    504W
  • Nominal Output Voltage
    24V
  • Min Input Voltage (AC)
    85V
  • Max Input Voltage (AC)
    265V
  • Height
    120.65mm