  • M1.5KE300CA
M1.5KE300CA
advertisement
Manufacturer No:
M1.5KE300CA
HK JDW NO:
523-M1.5KE300CA
Datasheet:
M1.5KE300CA
Step5Bar-code shipping tag
M1.5KE300CA
    Select All
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    414V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    256V
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    DO-201AA, DO-27, Axial
  • Supplier Device Package
    CASE-1
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Voltage - Breakdown (Min)
    285V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW