  • M1.5KE75CAE3
M1.5KE75CAE3
advertisement
Manufacturer No:
M1.5KE75CAE3
HK JDW NO:
523-M1.5KE75CAE3
Datasheet:
M1.5KE75CAE3
Step5Bar-code shipping tag
M1.5KE75CAE3
    Select All
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Voltage - Breakdown (Min)
    71.3V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    14.6A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    103V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    64.1V
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    DO-201AA, DO-27, Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ