  • M1300-3005-AL
M1300-3005-AL
advertisement
Manufacturer No:
M1300-3005-AL
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
HK JDW NO:
641-M1300-3005-AL
Package:
Datasheet:
M1300-3005-AL
Description:
Standoffs & Spacers 3mm METRIC STANDOFF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M1300-3005-AL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Hardware
  • Material
    Aluminum
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Hex Standoff
  • Gender
    Female, Female
  • Thread Size
    M3
  • Screw Thread
    M3x0.5
  • Threaded/Unthreaded
    Threaded
  • Length
    3mm
  • Width
    6mm
  • Length - Overall
    0.118 3.00mm
  • Diameter - Outside
    0.236 (5.99mm) Hex
  • Between Board Height
    0.118 3.00mm