  • M15KP150CAE3
M15KP150CAE3
advertisement
Manufacturer No:
M15KP150CAE3
HK JDW NO:
523-M15KP150CAE3
Step5Bar-code shipping tag
M15KP150CAE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Voltage - Breakdown (Min)
    167V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Clamping Voltage
    243V
  • Peak Pulse Current
    62A
  • Reverse Standoff Voltage
    150V
  • Peak Pulse Power
    15kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    5mA