  • M15KP260A
M15KP260A
advertisement
Manufacturer No:
M15KP260A
HK JDW NO:
523-M15KP260A
Datasheet:
M15KP260A
Step5Bar-code shipping tag
M15KP260A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Voltage - Breakdown (Min)
    289V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Clamping Voltage
    419V
  • Peak Pulse Current
    36A
  • Reverse Standoff Voltage
    260V
  • Peak Pulse Power
    15kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    5mA