  • M16-AG-12D
M16-AG-12D
advertisement
Manufacturer No:
M16-AG-12D
HK JDW NO:
607-M16-AG-12D
Description:
PILOT LIGHT 12V LED SQUARE GREEN
Step5Bar-code shipping tag
M16-AG-12D
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Published
    2015
  • Type
    LED
  • Ingress Protection
    IP40
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Voltage
    12V
  • Current
    8mA
  • Lens Style
    Square with Flat Top
  • Lens Size
    15.10mm