  • M165-AR-24
M165-AR-24
advertisement
Manufacturer No:
M165-AR-24
HK JDW NO:
607-M165-AR-24
Package:
Datasheet:
M165-AR-24
Description:
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators 24VAC/DC LAMP SQ RED IP65
Step5Bar-code shipping tag
M165-AR-24
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Published
    2005
  • Type
    Incandescent
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Voltage
    28V
  • Current
    24mA
  • Contact Current Rating
    10mA
  • Lens Size
    15.10mm
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Lamp Color
    Red
  • Diameter
    16mm
  • Height
    31mm