  • M165-AY-12D
M165-AY-12D
advertisement
Manufacturer No:
M165-AY-12D
HK JDW NO:
607-M165-AY-12D
Description:
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators 12VDC LED SQUAR YLW IP65
Step5Bar-code shipping tag
M165-AY-12D
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Published
    2001
    Quick Connect
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    LED
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Voltage
    12V
  • Current
    8mA
  • Contact Current Rating
    15mA
  • Lens Size
    15.10mm