  • M35C685M075AZSS
M35C685M075AZSS
advertisement
Manufacturer No:
M35C685M075AZSS
HK JDW NO:
866-M35C685M075AZSS
Description:
6.8μF 20% 85°C-Max -55°C-Min 6.8Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (WET) 0.001mA Molded
Step5Bar-code shipping tag
M35C685M075AZSS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Depth
    8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6.8Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    75V
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    610mA
  • Height
    7.5mm
  • Length
    21.2mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    20%