  • M39003/01-5013H
M39003/01-5013H
advertisement
Manufacturer No:
M39003/01-5013H
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-M39003/01-5013H
Package:
Axial
Datasheet:
M39003/01-5013H
Description:
39μF ±5% 125°C-Max -55°C-Min Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
M39003/01-5013H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Reliability
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    39μF
  • Military Standard
    MIL-PRF-39003
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm