  • M39006/25-0163
M39006/25-0163
advertisement
Manufacturer No:
M39006/25-0163
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-M39006/25-0163
Package:
Axial
Datasheet:
M39006/25-0163
Description:
39μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Polar Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
M39006/25-0163
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-39006/25, CLR81
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.704L 7.92mmx17.88mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Reliability
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    39μF
  • Failure Rate
    P (0.1%)
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    10.4 %
  • Manufacturer Size Code
    T2
  • Length
    17.88mm