  • M39010/02-A3R3KS
M39010/02-A3R3KS
advertisement
Manufacturer No:
M39010/02-A3R3KS
HK JDW NO:
79-M39010/02-A3R3KS
Step5Bar-code shipping tag
M39010/02-A3R3KS
  • Core Material
    IRON
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39010/02
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.35Ohm
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    44
  • Rated Current-Max
    0.48A
  • Inductance-Nom (L)
    3.3 µH
  • Self Resonant Frequency
    85MHz