  • M39010/04B1R0KS
M39010/04B1R0KS
advertisement
Manufacturer No:
M39010/04B1R0KS
HK JDW NO:
79-M39010/04B1R0KS
Step5Bar-code shipping tag
M39010/04B1R0KS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Core Material
    PHENOLIC
  • Tolerance
    10%
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39010/04
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.29Ohm
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Rated Current-Max
    0.93A
  • Inductance-Nom (L)
    1 µH
  • Self Resonant Frequency
    200MHz