  • M39012/26B0015
M39012/26B0015
advertisement
Manufacturer No:
M39012/26B0015
Manufacturer:
Amphenol SV Microwave
HK JDW NO:
55-M39012/26B0015
Package:
Datasheet:
M39012/26B0015
Description:
Plug, Male Pin Threaded 50Ohm Bag TNC Crimp 1 Port Polytetrafluoroethylene (PTFE) -65°C~165°C
Quantity:
In Stock : 93
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
M39012/26B0015
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Dielectric Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Body Material
    Brass
  • Mounting Option 1
    LOCKING
  • Center Contact Plating
    Gold
  • Operating Temperature
    -65°C~165°C
  • Packaging
    Bag
  • Part Status
    Active
  • Connector Type
    Plug, Male Pin
  • Gender
    Male
  • Fastening Type
    Threaded
  • Total Number of Contacts
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Housing Color
    Silver
  • Body Depth
    0.44 inch
  • Contact Style
    COAX
  • Contact Resistance
    1.5mOhm
  • Cable Type
    RG-303
  • Dielectric Withstanding Voltage
    2100VAC V
  • Impedance
    50Ohm
  • Connector Style
    TNC
  • Number of Ports
    1
  • Frequency (Max)
    11GHz
  • Mating Cycles
    500
  • Contact Termination
    Crimp
  • Includes
    2 pcs - 1 Connector, 1 Heat Shrink
  • Operating Frequency-Max
    11GHz