  • M43P105KB30T601
M43P105KB30T601
advertisement
Manufacturer No:
M43P105KB30T601
Manufacturer:
Vishay Spectrol
HK JDW NO:
876-M43P105KB30T601
Package:
Datasheet:
M43P105KB30T601
Description:
VISHAY M43P105KB30T601 Trimmer, 1 Mohm, 750 mW,10%, 43P Series, 18 Turns, Through Hole
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M43P105KB30T601
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Published
    2000
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1MOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Length
    5.3mm
  • Number of Turns
    18
  • Length
    27.76mm