  • M4Z28-BR00SH1
M4Z28-BR00SH1
advertisement
Manufacturer No:
M4Z28-BR00SH1
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-M4Z28-BR00SH1
Package:
Datasheet:
M4Z28-BR00SH1
Description:
4 3V V Snap-In Memory Batteries Tube M4Z28 12 Weeks Weeks
Purchasing and Inquiry
M4Z28-BR00SH1 Overview
In general, it is recommended that you mount your device in the way of Snap-In.Access to it can be found in package Tube.The memory is operational at a temperature of -40°C~85°C.The device contains 4 pins.The mount is attached to Snap in, Through Hole.The supply voltage should be maintained at 2.8V.A voltage of 3V is maintained as the output voltage.In this case, it is necessary to use the family M4Z28.
M4Z28-BR00SH1 Features
operate temperature at -40°C~85°C
with 4 pins
output voltage : 3V
Based on M4Z28 part number
M4Z28-BR00SH1 Applications
There are a lot of STMicroelectronics M4Z28-BR00SH1 applications of memory batteries .
Step5Bar-code shipping tag
M4Z28-BR00SH1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 months ago)
  • Mount
    Snap in, Through Hole
  • Mounting Type
    Snap-In
  • Number of Pins
    4
  • Weight
    10g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    Snaphat®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Frequency
    32.768MHz
  • Base Part Number
    M4Z28
  • Function
    Back-Up Management
  • Output Voltage
    3V
  • Lead Length
    2.29mm
  • Operating Supply Voltage
    2.8V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60kOhm
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Battery Chemistry
    Lithium
  • Battery Type
    PRIMARY
  • Height
    6.99mm
  • Length
    21.84mm
  • Width
    14.99mm