  • M5210E12C-RS
M5210E12C-RS
advertisement
Manufacturer No:
M5210E12C-RS
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-M5210E12C-RS
Package:
Datasheet:
M5210E12C-RS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M5210E12C-RS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    0.044lb 19.96g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Series
    M5210
  • Size / Dimension
    Square - 52mm Lx52mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.120A
  • Approval Agency
    cUL, TUV, UL
  • RPM
    6000 RPM
  • Bearing Type
    1 Ball/1 Sleeve
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    11.3 CFM (0.316m3/min)
  • Noise
    28.0 dB(A)
  • Voltage Range
    7V~13.8VDC
  • Static Pressure
    0.150 in H2O (37.3 Pa)