  • M551B127M100AA
M551B127M100AA
advertisement
Manufacturer No:
M551B127M100AA
HK JDW NO:
417-M551B127M100AA
Datasheet:
M551B127M100AA
Purchasing and Inquiry
M551B127M100AA Overview
A high standard of efficiency requires a 60mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance).It operates with the capacitance of 120μF.Voltage - Rated AC is -55°C~125°CV.A voltage rating of 100V allows for high efficiency.This machine can operate at a maximum height of [0.445 11.30mm°C] when seated.
M551B127M100AA Features
a 60mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 120μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 100V
M551B127M100AA Applications
There are a lot of KEMET M551B127M100AA applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
M551B127M100AA
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    0.445 11.30mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.906Lx1.110W 48.40mmx28.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    120μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60mOhm @ 100kHz
  • Lead Spacing
    0.453 11.50mm