  • M55342E08B150BRTIM
M55342E08B150BRTIM
advertisement
Manufacturer No:
M55342E08B150BRTIM
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-M55342E08B150BRTIM
Package:
2010
Description:
Thin Film, 150kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
M55342E08B150BRTIM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    2010
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    150kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Length
    5.31mm
  • Width
    2.49mm