  • M55342K03B499ERS2
M55342K03B499ERS2
advertisement
Manufacturer No:
M55342K03B499ERS2
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-M55342K03B499ERS2
Package:
1005
Datasheet:
Description:
Thick Film, 499kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
M55342K03B499ERS2
  • Package / Case
    1005
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    499kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    200mW
  • Voltage - Rated DC
    75V