  • M55342K09B100GRWB
M55342K09B100GRWB
advertisement
Manufacturer No:
M55342K09B100GRWB
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-M55342K09B100GRWB
Package:
2512
Datasheet:
Description:
Thick Film, 100Ohm, 2%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M55342K09B100GRWB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    2512
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    1W