  • M63P201KB40
M63P201KB40
advertisement
Manufacturer No:
M63P201KB40
Manufacturer:
Vishay Spectrol
HK JDW NO:
876-M63P201KB40
Package:
Datasheet:
M63P201KB40
Description:
VISHAY M63P201KB40 Trimmer, 200 ohm, 500 mW,10%, 63P Series, 1 Turns, Through Hole
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M63P201KB40
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Published
    2004
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    200Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    9.52mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Number of Turns
    1
  • Taper
    Linear
  • Height
    4.83mm
  • Length
    9.52mm