  • M63P502KB30T607
M63P502KB30T607
advertisement
Manufacturer No:
M63P502KB30T607
HK JDW NO:
876-M63P502KB30T607
Package:
Datasheet:
M63P502KB30T607
Description:
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 8.38mm (9.53 X 9.53 X 10.41mm) Pin Thru-Hole Bulk
Step5Bar-code shipping tag
M63P502KB30T607
  • Tolerance
    10%
    Pin
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    5kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    500mW