  • M64W500KB40
M64W500KB40
advertisement
Manufacturer No:
M64W500KB40
Manufacturer:
Vishay Spectrol
HK JDW NO:
876-M64W500KB40
Package:
Datasheet:
M64W500KB40
Description:
Trimmer Resistors - Through Hole 3/8SQ 50ohms Multi Turn Cermet
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M64W500KB40
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Pin
  • Resistance
    50Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Power Rating
    500mW
  • Depth
    5mm
  • Military Standard
    Not
  • Number of Turns
    25
  • Taper
    Linear
  • Height
    11.1mm
  • Length
    9.7mm