  • M8340105K2002JC
M8340105K2002JC
advertisement
Manufacturer No:
M8340105K2002JC
HK JDW NO:
866-M8340105K2002JC
Package:
Molded
Step5Bar-code shipping tag
M8340105K2002JC
  • Package / Case
    Molded
  • Number of Pins
    8
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Pin
  • Resistance
    20kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.4W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-83401
  • Number of Resistors
    7
  • Length
    19.89mm