  • M8340108M2002GCD03.
M8340108M2002GCD03.
advertisement
Manufacturer No:
M8340108M2002GCD03.
HK JDW NO:
866-M8340108M2002GCD03.
Step5Bar-code shipping tag
M8340108M2002GCD03.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Packing Method
    TUBE
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Molded Case
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    MIL-PRF-83401
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    7
  • Working Voltage
    50V
  • Lead Spacing
    2.54mm
  • Number of Resistors
    7
  • Element Power Dissipation
    0.12W