  • M9MZ90GK4YGA
M9MZ90GK4YGA
advertisement
Manufacturer No:
M9MZ90GK4YGA
HK JDW NO:
590-M9MZ90GK4YGA
Package:
200
Datasheet:
M9MZ90GK4YGA
Description:
Motor,90mm,90W,3 Phase,200/220/230V,Sealed Connector
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M9MZ90GK4YGA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Sealed
  • Package / Case
    200
  • Weight
    7.2lbs 3.3kg
  • Mounting Hole Spacing
    4.094 (104.00mm)
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    Square - 3.543 x 3.543 90.00mmx90.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    AC Motor
  • Voltage - Rated
    220VAC
  • Power Rating
    90W
  • Depth
    90mm
  • Current Rating
    620mA
  • Frequency
    50Hz
  • Termination Style
    Connector
  • Function
    Standard
  • Approval Agency
    CCC, CE, cULus
  • Operating Supply Voltage
    230V
  • Number of Poles
    4
  • RPM
    1675 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Power - Rated
    90W
  • Torque - Rated (oz-in / mNm)
    72.22 / 510
  • Length
    155.5mm
  • Width
    90mm
  • Length - Shaft and Bearing
    0.079 2.00mm