  • MA1.5KE8.2AE3
MA1.5KE8.2AE3
advertisement
Manufacturer No:
MA1.5KE8.2AE3
HK JDW NO:
523-MA1.5KE8.2AE3
Package:
DO-204AR, Axial
Datasheet:
MA1.5KE8.2AE3
Step5Bar-code shipping tag
MA1.5KE8.2AE3
  • Voltage - Breakdown (Min)
    7.79V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    124A
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    12.1V
  • Peak Pulse Current
    13.3A
  • Reverse Standoff Voltage
    7.02V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ