  • MA15KP30CA
MA15KP30CA
advertisement
Manufacturer No:
MA15KP30CA
HK JDW NO:
523-MA15KP30CA
Step5Bar-code shipping tag
MA15KP30CA
  • Voltage - Breakdown (Min)
    33.3V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Max Reverse Leakage Current
    15μA
  • Clamping Voltage
    50.7V
  • Peak Pulse Current
    296A
  • Reverse Standoff Voltage
    30V
  • Peak Pulse Power
    15kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    5mA
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ