  • MA3216-800M4
MA3216-800M4
advertisement
Manufacturer No:
MA3216-800M4
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-MA3216-800M4
Package:
1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Datasheet:
MA3216-800M4
Description:
Ferrite Beads Chip Array 80Ohm 25% 100MHz 150mA 150mOhm DCR 1206 T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MA3216-800M4
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Series
    MA
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    80Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    NICKEL BARRIER TERMINATION
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.8mm
  • Base Part Number
    MA3216
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    8
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    80Ohm
  • Max DC Current
    150mA
  • Rated Current
    0.15A
  • Number of Lines
    4
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    150mOhm
  • Impedance @ Frequency
    80Ohm @ 100MHz
  • Height
    889μm
  • Length
    3.2mm