  • MA3X1000GL
MA3X1000GL
advertisement
Manufacturer No:
MA3X1000GL
HK JDW NO:
590-MA3X1000GL
Package:
SC-85
Datasheet:
MA3X1000GL
Description:
Standard Diode Rectifier Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed 1.2V @ 100mA 150°C Max 1μA @ 200V Tape & Reel (TR) SC-85 Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
MA3X1000GL
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-85
  • Number of Pins
    85
  • Supplier Device Package
    SMini3-F2
  • Published
    2007
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Base Part Number
    MA3X1000
  • Speed
    Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
  • Diode Type
    Standard
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 100mA
  • Operating Temperature - Junction
    150°C Max
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    200V
  • Current - Average Rectified (Io)
    100mA
  • Max Reverse Voltage (DC)
    200V
  • Average Rectified Current
    100mA