  • MA4010H24B-RSR
MA4010H24B-RSR
advertisement
Manufacturer No:
MA4010H24B-RSR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-MA4010H24B-RSR
Package:
Datasheet:
MA4010H24B-RSR
Description:
FAN AXIAL 40X10MM 24VDC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MA4010H24B-RSR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.046lb 20.87g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Series
    MA4010
  • Size / Dimension
    Square - 40mm Lx40mm H
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.140A
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • RPM
    6000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    4.9 CFM (0.137m3/min)
  • Noise
    26.0 dB(A)
  • Voltage Range
    3V~6.5VDC
  • Static Pressure
    0.110 in H2O (27.4 Pa)