  • MA4X86200L
MA4X86200L
advertisement
Manufacturer No:
MA4X86200L
HK JDW NO:
590-MA4X86200L
Package:
TO-253-4, TO-253AA
Datasheet:
MA4X86200L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MA4X86200L
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-253-4, TO-253AA
  • Supplier Device Package
    Mini4-G1
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Current Rating
    75mA
  • Base Part Number
    MA4X862
  • Speed
    Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
  • Diode Type
    Standard
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 33V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 100mA
  • Operating Temperature - Junction
    -25°C~85°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    35V
  • Current - Average Rectified (Io)
    100mA DC
  • Max Reverse Voltage (DC)
    35V
  • Average Rectified Current
    100mA