  • MA4ZD1400L
MA4ZD1400L
advertisement
Manufacturer No:
MA4ZD1400L
HK JDW NO:
590-MA4ZD1400L
Package:
4-SMD, Flat Leads
Datasheet:
MA4ZD1400L
Description:
Schottky Rectifier Diode 2 Independent Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed 125°C Max 100mA 20V-DC 4-SMD, Flat Leads Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
MA4ZD1400L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Leads
  • Supplier Device Package
    SMini4-F1
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    25pF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating
    75mA
  • Base Part Number
    MA4ZD14
  • Speed
    Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    20μA @ 10V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    400mV @ 100mA
  • Operating Temperature - Junction
    125°C Max
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    20V
  • Current - Average Rectified (Io)
    100mA DC
  • Max Reverse Voltage (DC)
    20V
  • Average Rectified Current
    100mA