  • MAF1005GAD401DT000
MAF1005GAD401DT000
advertisement
Manufacturer No:
MAF1005GAD401DT000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MAF1005GAD401DT000
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
NOISE SUPPRESSION FILTER FOR AUD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MAF1005GAD401DT000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MAF
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Additional Feature
    IMPEDANCE AT 900 MHZ
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Filter Type
    Power Line
  • Rated Current
    1A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    210mOhm
  • Current Rating (Max)
    1A
  • Output Impedance
    400Ohm Ω
  • Width
    0.5mm
  • Height (Max)
    0.022 0.55mm