  • MAL204851471E3
MAL204851471E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL204851471E3
HK JDW NO:
886-MAL204851471E3
Datasheet:
MAL204851471E3
Description:
048 RML 470μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 620mA 0.492Dia 12.50mm -40°C~105°C Polar 5mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL204851471E3
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    048 RML
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    470μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.24mA
  • Ripple Current
    620mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Tan Delta
    0.1
  • Impedance
    110mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    620mA @ 100Hz
  • Diameter
    12.5mm
  • Height
    20mm
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm