  • MAL205773331E3
MAL205773331E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL205773331E3
HK JDW NO:
886-MAL205773331E3
Package:
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Datasheet:
MAL205773331E3
Description:
057 PSM-SI 330μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 1.49A 1.181Dia 30.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Step5Bar-code shipping tag
MAL205773331E3
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Series
    057 PSM-SI
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Snap in
  • Applications
    Audio
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    330μF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    440mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.499mA
  • Ripple Current
    1.49A
  • Life (Hours)
    12000 hours
  • Impedance
    265mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.49A @ 100Hz
  • Diameter
    30mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm