  • MAL205848332E3
MAL205848332E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL205848332E3
HK JDW NO:
886-MAL205848332E3
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
MAL205848332E3
Description:
058 PLL-SI 3300μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 3.07A 0.984Dia 25.00mm -40°C~105°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
MAL205848332E3
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    058 PLL-SI
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    3300μF
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.251mA
  • Ripple Current
    3.07A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Impedance
    50mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.07A @ 100Hz
  • Diameter
    25mm
  • Height
    50mm
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm