  • MAL205877153E3
MAL205877153E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL205877153E3
HK JDW NO:
886-MAL205877153E3
Package:
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Datasheet:
MAL205877153E3
Description:
058 PLL-SI 15000μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 5.21A 1.378Dia 35.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Step5Bar-code shipping tag
MAL205877153E3
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    058 PLL-SI
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    40V
  • Capacitance
    15000μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    36mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    40V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    3.604mA
  • Ripple Current
    5.21A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    24mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    5.21A @ 100Hz
  • Diameter
    35mm
  • Height
    50mm
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm