  • MAL209332182E3
MAL209332182E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL209332182E3
HK JDW NO:
886-MAL209332182E3
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
MAL209332182E3
Description:
093 PMG-SI 1800μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 3.36A 1.181Dia 30.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
MAL209332182E3
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    093 PMG-SI
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    1800μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    110mOhm @ 120Hz
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    3.36A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    80mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.36A @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm