  • MAL209346331E3
MAL209346331E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL209346331E3
HK JDW NO:
886-MAL209346331E3
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
MAL209346331E3
Description:
093 PMG-SI 330μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 1.82A 0.984Dia 25.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
MAL209346331E3
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2013
  • Series
    093 PMG-SI
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    330μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    490mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    1.5mA
  • Ripple Current
    1.82A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    370mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.82A @ 120Hz
  • Diameter
    25mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm