  • MAL209427471E3
MAL209427471E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL209427471E3
HK JDW NO:
886-MAL209427471E3
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
MAL209427471E3
Description:
094 PME-SI 470μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 1.97A 1.378Dia 35.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 4974
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MAL209427471E3
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    094 PME-SI
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Snap in
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    470μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    290mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.5mA
  • Ripple Current
    1.97A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    220mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.97A @ 120Hz
  • Diameter
    35mm
  • Height
    45mm
  • Height Seated (Max)
    1.850 47.00mm