  • MAL209667821E3
MAL209667821E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL209667821E3
HK JDW NO:
886-MAL209667821E3
Package:
Radial, Can - 4 Lead
Datasheet:
MAL209667821E3
Description:
096 PLL-4TSI 820μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 4.8A 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - 4 Lead
Step5Bar-code shipping tag
MAL209667821E3
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - 4 Lead
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Series
    096 PLL-4TSI
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    820μF
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    230mOhm @ 100Hz
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.742mA
  • Ripple Current
    4.8A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    66mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.8A @ 100Hz
  • Diameter
    35mm
  • Height Seated (Max)
    3.346 85.00mm
  • Length
    80mm